Round 1 02/04/2022

RACE PACK

start list 

Results

Round 2  17/06/2022

Entries Open

Results 

Round 3 15/07/2022

Entries Open

Results

Final Round 16/09/2022

Entries Open

Results

Overall Standings

League Standings after round 1 (best 3of 4 scores count)        
Tstart Female       Round 1  Round 2 Round3 Final Round Total
pos                
1 Bethan Morgan   1       1
2 Holly Haf Shelmerdine Just Tri 2       2
                 
T1 Female                
1 Megan Hughes Celtic Tri 1       1
2 Mali mai Beynon Towy Riders 2       2
3 Betsan Roberts-Truman Celtic Tri 3       3
4 Evie Lewis Pembrokeshire Tri 4       4
5 Alwena Morgan Towy Riders 5       5
6 Sophie Cole Witchurch CC 6       6
7 Afa-haf Lewis ATAC 7       7
8 Isla Griffiths Just Tri 8       8
9 Isabelle Watson Celtic Tri 9       9
10 Jasmine Gristwood Celtic Tri 10       10
11 Harriet Griffiths   11       11
12 Holly Edwards Celtic Tri 12       12
                 
T2 Female                
1 Katie Evans Celtic Tri 1       1
2 Mali Emmerson Cardiff Junior Tri 2       2
3 Taylor Shelmerdine Celtic Tri 3       3
4 Seren Hopkins Cardiff Junior Tri 4       4
5 Annie Evans Celtic Tri 5       5
6 Tabitha Curtis Pembrokeshire Tri 6       6
7 Ffion  Griffiths Just Tri 7       7
8 Lily Knight Celtic Tri 8       8
9 Matilda Tipping ATAC 9       9
                 
                 
                 
T3 Female                
1 Ffion Mulford Cardiff Junior Tri 1       1
2 Ella Harris Celtic Tri 2       2
3 Milly Jenkins Celtic Tri 3       3
4 Grace Brady Tri Monkey 4       4
5 Niamh Perrott Celtic Tri 5       5
6 Millie Bennett ATAC 6       6
                 
                 
Youth Female                
1 Holly John Pembrokeshire Tri 1       1
2 Rhiannon Heredia-Rowe Celtic Tri 2       2
3 Amelia Harwood Pembrokeshire Tri 3       3
4 Poppy Otterson Celtic Tri 4       4

 

Tstart Male     Round 1  Round 2 Round3 Final Round Total
Pos                
1 George Johnson-Browne Pembrokeshire Triathlon Club 1       1
2 Henri Butler-Jenkins Towy Riders 2       2
                 
T1 Male                
1 Isaac Mcadie Gower Riders 1       1
2 Sebastian Armstrong ATG Tri Club 2       2
3 Jacob Griffiths Celtic Tri 3       3
4 George Caygill Pembrokeshire Tri 4       4
5 Isaac Brady Tri monkey 5       5
6 Ieuan Williams-Powell Celtic Tri 6       6
7 Milo Lockyer Celtic Tri 7       7
8 Dhruv Mummigatti Celtic Tri 8       8
9 Dylan Cole Witchurch CC 9       9
10 George Richards Just Tri 10       10
11 Henry Tipping ATAC 11       11
                 
                 
T2 Male                
1 Osian Phillips Maindy Flyers 1       1
2 Ben  Cleave Celtic Tri 2       2
3 Harri Roberts-Truman Celtic Tri 3       3
4 Jack John Pembrokeshire Tri 4       4
5 Hedd Griffiths Cardiff Junior Tri 5       5
6 Carlton Chan Celtic Tri 6       6
7 Michael Johnson-Browne Pembrokeshire Tri 7       7
8 Cory Shelmerdine Just Tri 8       8
9 Jack Harwood Pembrokeshire Tri 9       9
10 A-Jay Abraham Swansea TriSharks 10       10
11 James Burns   11       11
                 
T3 Male                
1 William Coles Carmarthenshire Harriers 1       1
2 James Harris Pembrokeshire Tri 2       2
3 Josh Cleave Celtic Tri 3       3
4 Sam Griffiths   4       4
5 Toby Harris Pembrokeshire Tri 5       5
6 Leo Tytler Pembrokeshire Tri 6       6
7 Joshua Richards Just Tri 7       7
                 
Youth Male                
1 Dominic Maggs-Davies Celtic Tri 1       1
2 Ethan  Hinton Pembrokeshire Tri 2       2
3 Ethan  Matthews Celtic Tri 3       3
4 Iestyn Stephens West Wales CC 4       4
5 Iestyn Williams Celtic Tri 5       5
%d bloggers like this: